• 0 342 230 85 91 -Whatsapp
Post

Emekler görücüye çıktı

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Binevler Sosyal Tesisi’nde eğitim gören kursiyerler el emeği göz nuru çalışmalarını sergilediler.

Sosyal tesislerinde ve gençlik merkezlerinde açtığı kurslar ve verdiği eğitimlerle hem kadınlara hem de çocuklara ve gençlere birçok dalda eğitimler veren Şahinbey Belediyesi; sim sırma, iğne oyası, el sanatları, takı tasarım ve giyim kurslarında eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarını sergiledi.

BİZLER İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR İMKÂN

Binevler Sosyal Tesisi kursiyerlerinden Emine Gürkan, geldiği kursta çok şeyler öğrendiğini belirterek, "Binevler Sosyal Tesisine üç aydır dikiş-nakış kursuna geliyorum. Buraya gelmeden önce hiç bilgim yoktu. Buraya meslek edinmek için geldim. Hocamızın sayesinde çok güzel şeyler öğrendim. Uygun fiyata aldığım kumaşlarla elbise dikerek hem kendime hem de evime ekonomik olarak katkıda bulunuyorum. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim" diye konuştu.

Yine aynı kursta bez bebek yapan Nermin Kaffar, bebek yaparak aile bütçesine katkıda bulunduklarını belirterek  “Kendimi geliştirmek için Binevler Sosyal Tesisi’ne geldim. Yaptığım çalışmalarla da kendime bir kazanç kapısı elde etmek istiyordum. Tesiste bez bebek yapma eğitimi veriyorlardı. Üç aylık bir eğitimin ardından kendi çocuğuma ve yeğenlerime bebek yaptım. Şimdide yaptığım bebekleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyorum” dedi.

Binevler Sosyal Tesisi’nde eğitim alan Serap Alp kadınların bu tür kurslarla meslek sahibi olduğuna belirterek “Yaz kursu döneminde Binevler Sosyal Tesisine çocuklarımı getiriyordum. Bende onlarla gelirken mefruşata kayıt oldum. Zamanımı değerlendirmek için nakışlar yapmaya başladım. Evde boşa vakit harcayacağıma Binevler Sosyal Tesisi’nde aldığım eğitimle kendime bir kazanç kapısı oluşturdum. Verdiği destekten dolayı Şahinbey Belediyesine teşekkür ederim” dedi.

Takı Tasarım kursuna gelen Emine Taşçılar aldığı eğitimle çocuklarına bileklikler yaptığını belirterek “Üç aydır Binevler Sosyal Tesisi’nde ki kursa geliyorum. Çocuklarıma ve yeğenlerime takılar yaptım. Aldığım eğitimle siparişlerde almaya başladım. Takıları severek yapıyorum. Burası benim içinde moral kaynağı oluyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Binevler Sosyal Tesisi’nde Sim Sırma kursuna gelen Ülger Sert Kaya kızlarının çeyizini yaptığını belirterek, “Tesislerde aldığım eğitimle kızlarımın çeyizlerini yaptım. Dışarıda çok pahalıya satılan çeyizler daha uygun fiyata Binevler Sosyal Tesisi’nde yaptım. Kendi kızlarımın çeyizinin yanı sıra siparişlerde alarak para kazanıyorum. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Ayşe Azar İğne oyası kursunda aldığı eğitimle kendisine yeni bir çevre oluşturduğunu belirterek “Öncelikle Şahinbey Belediyesine kadınlara yönelik böyle kurslar açtığı için çok teşekkür ediyorum. Burada bir aile ortamı var. Yeni bir arkadaş çevresi oluşturduk. Hoş vakit geçirip iş öğreniyoruz. Öğrendiğimiz işlerden para kazanıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”

Bunları Da Okuyabilirsiniz

Mahsa Amini'nin ölümünden sonra İran karıştı !

Mahsa Amini'nin ölümünden sonra İran karıştı ! ,22/09/2022

İran'da 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin zorunlu başörtüsü yasalarını uygulayan ahlak polisi tarafından tutuklanmasının ardından hayatını kaybetmesiyle ilgili protestolar devam ediyor. Protestolar en az 15 şehre yayılırken, insan hakları grupları 450 kişinin yaralandığını, 500 kişinin ise tutuklandığını öne sürdü.

Detay...
Putin, Rusya’da kısmi seferberlik ilan etti

Putin, Rusya’da kısmi seferberlik ilan etti ,21/09/2022

Rusya, 210. güne giren Ukrayna işgalinde ülkenin doğusunda birçok yeri kaybederken dün televizyonda ulusa hitap etmesi beklenen Putin’in heyecanla beklenen konuşmasının yayınlanmaması şaşkınlık yarattı. Putin bu sabah yaptığı konuşmada savaşın kaderini değiştirecek bir açıklamaya imza atarak Rusya'da kısmi seferberlik ilan etti.

Detay...
Bilim dünyası uzamış Covid'i çözmeye çalışıyor

Bilim dünyası uzamış Covid'i çözmeye çalışıyor ,19/09/2022

Dünya Sağlık Örgütü, Covid pandemisinin bitmeye yakın olduğunu açıklasa da virüs halen enfeksiyonu geçirmiş milyonlarca kişinin hayatını olumsuz etkiliyor. Bilim dünyası, şimdi de Covid sonrası etkilerle baş etmenin yollarını arıyor. DSÖ verilerine göre dünyada 612 milyon kişi Covid geçirdi ama bu sayının çok daha fazla olduğu düşünülüyor. Covid geçirenlerin ise yüzde 5 ila 15'inin, yani yaklaşık 30 ila 90 milyon kişinin, "Uzamış Covid" ile başı dertte. Prof. Dr. Miquel Lozano, Avrupa'da bazı merkezlerde uzamış Covid tedavisi için 'kanın temizlenmesi' olarak bilinen plazma değişiminin denendiği klinik araştırmaların detaylarını anlattı

Detay...