Gaziantep’te sokak hayvanları için 140 noktaya yem bırakıldı

0
525

Kentte günlerdir etkisini sürdüren aşırı soğukların ardından dün gece saatlerinde yağmaya başlayan ve şehri etkisi altına alan kar yağışı sürerken, sokak hayvanları için soğuk havada beslenme sıkıntısı çekmemeleri için yem bırakıldı.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kentin 140 noktasında bulunan yem merkezlerinde, soğuğa karşı önlem olarak vitamin destekli yem bırakıldı.

Soğuk kış koşullarında besin sıkıntısının önüne geçmek amacıyla hayvanlara yem desteği sağlanırken, şehri kaplayan karla mücadele eden ekipler, sokak hayvanları için de çalışmalarını hızlandırdı. 

20’si büyük alanlarda, 120’si parklarda olmak üzere 140 bölgede bulunan beslenme noktasına sürekli olarak yem bırakan ekipler, soğuk havalarda hayvanların ısınabilmesi için besin değeri yüksek kuru mamalar ve vitamin karışımı hazırladılar.

Ekipler, parklarda ve muhtelif alanlara güvercinlerin beslenebilmesi için buğday ve yem yerleştirdiler. Soğuk havada yem bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları içinde çalışmalar sürdürülürken, şehrin dışındaki belirlenen alanlara etçil yaban hayvanlar için et, otçul hayvanlar için de besin değeri yüksek yemler konuldu.

Hayvan barınağı ekipleri ayrıca tespit edilen bakıma muhtaç ve soğuğa karşı dayanamayacak sokak hayvanlarını barınağa götürerek bakım ve tedavilerini yaptı.

Kaynak: ilkha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here