Eğitim gönüllüsü kadınlardan eğitime destek

0
602

Türk Kadınlar Birliği Gaziantep Şubesi tarafından Geneyik Mahallesi’ne yapılacak olan 4 derslikli ilkokulun temel atma töreni Gaziantep protokolü ve eğitim gönüllüsü kadınların katılımıyla gerçekleşti.

Gaziantep’in eğitim gönüllüsü kadınların bir araya gelerek, Geneyik Mahallesine yapılacak olan ilk okul için ilk adım atıldı. Temel atma törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, İl Jandarma Alay Komutanı Halil Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve Türk Kadınlar Birliği yöneticileri katıldı. 

GAZİANTEP EĞİTİM KONUSUNDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Biz bu ideali hayata geçirmek isteyen kadınlar olarak bir araya geldik diyen Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci, “Bu ideali gerçekleştirmemizde bizlere bu cesareti veren, bizleri güçlendiren, zenginleştiren, destek veren, katkılarıyla daima arkasında olan Gazianteplileri kutluyorum. Bu güç birliği olmasaydı, bu birliktelik olmasaydı, bu dayanışma olmasaydı, 95. yılında ömrünü bütün hayatını kadına, çocuklara ve eğitime adamış Cumhuriyet’in ideali gerçekleşmemiş olacaktı. O açıdan büyük bir mutluluk duyuyorum. Geneyik’teki örnek, bütün Türkiye’de 80’e yakın şubesi olan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de 10 tane şubesi olan bu derneklere örnek olacak. Gaziantep bütün şubelere özendirmesi açısından ön ayak olacaktır. Çok değerli, önemli, herkes için özendirici olacak. Bir Gaziantepli olarak bugün büyük bir gurur yaşıyorum. Ben de Gaziantep Lisesi mezunuyum. Benim de gururum herkesten çok daha büyük. Gaziantep Lisesinden mezun oldum ama bu güzel şehri, bu güzel vatanı, bu güzel toprağı, kendisini ideale adamış bu güzel insanları, asla unutmadım. Herkese buradaki gönüllü katkılarından dolayı çok kutluyorum.” Dedi.

GAZİANTEP’E YAPILAN HER DERSLİK ÇOK KIYMETLİ

Günün anısına bir konuşma yapan Gaziantep Valisi Davut Gül duygularını şu şekilde ifade etti, “Geneyik’te hayırlı bir işe şahitlik ediyoruz. Türk Kadınlar Birliği’nin destekleriyle bizzat yapmasıyla, burada bir okul yapılacak. Gaziantep’in her köşesinde eğitim ile ilgili yatırımlarımız var. Şu anda Gaziantep’te devam eden derslik sayımız 4 bine yakın. Ama Gaziantep’in en az bir bu kadar daha derslik sayısına ihtiyacı var. Gaziantep’e yapılan 1 derslikte çok kıymetli, bir okulda çok kıymetli, bir dersliğin bir penceresinin kulpu da çok önemli. Özellikle kadınların bunu kendine dert edinmeleri, bir araya gelip böyle bir hayırlı işi yapmaları bizi çok memnun etti. Bu okulumuzun çocuklarımıza ve mahallemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here