Vatandaşın gündemi ekonomi

0
1066
31 Mart Yerel Seçimlerinin sonuçları netleşmesiyle birlikte Gaziantep’te Belediye Başkanlığını kazanan parti ve adayların kutlamaları sürüyor. Siyasiler kutlama yaparken halk, seçim sonuçlarından çok ekonomik sıkıntıları konuşuyor.


31 Mart yerel seçimlerin sonuçları netleşmesiyle belediye başkanlığını kazanan parti ve adaylar başarılarını kutlamaya başladı. Seçimlerin sona ermesi ile birlikte seçim sonuçlarına ilişkin görüşlerini aldığımız vatandaşlar, seçim sonuçlarında çok ekonomik koşulların artık gündeme alınması gerektiğini söylediler. Gaziantep’ te yerel seçimlerinin netleşmesiyle seçimin kazananı ve kaybedeni netleşti.  Gazetemizin seçim sonucu ile ilgili yaptığı halk röportajında gazetemize konuşan vatandaşlar’’ Gaziantep’ te eski belediye başkanları kazandı. Her seçimin kazananı ve kaybedeni olacaktır. Kazanan kazandı diye böbürlenmesin kaybedende kaybettiği için üzülmesin bu seçim neticede bir yarıştır’’ yorumunda bulundular.
“GAZİANTEP’E SAHİP ÇIKILMALI”
Seçim sonuçlarıyla ilgili konuşan vatandaşlar’’ Kazanan Belediye Başkan Adaylarına başarılar dileriz. Başkanın kim olacağıyla değil aileme nasıl bakacağımız ile ilgileniyoruz. Avrupa’ da bizim yaşımızdaki  ailesiyle nerde tatil yapalım planı yaparken biz ay sonunu nasıl getireceğimizi düşünüyoruz. Kazanan adaylar umarım Gaziantep için iyi şeyler yaparlar. Burası bizim şehrimiz, biz burada yaşıyoruz. Herkesin Gaziantep’ e sahip çıkmasını istiyoruz.”dediler
EKONOMİK SIKINTILAR GÜNDEMDE
Sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar, “Ekonomik olarak zor durumdayız. Son zamanlarda gelen zamlardan sonra belimiz iyice büküldü. Halkın çoğunluğunda bir işsizlik sorunu var. Bize iş imkanı sağlansın. Her şeyden önce ailemin ve çocuklarımın geçimini düşünmek zorundayız. Gaziantep Büyük Şehir Belediyen Başkanı ve diğer ilçelerin başkanı kim olursa olsun. İlk önce ekonomik sıkıntılarımıza çözüm bulsunlar” diye konuştular.
gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here