Gaziantep internette en çok aranan şehir oldu

0
1835

Türkiye Kültür Portalı 2019 yılının ilk çeyreğinde en çok ziyaret alan iller sıralamasını açıkladı. Portalda yer alan bilgiye göre Gaziantep 81 il içinde en çok ziyaret alan ikinci il oldu. 
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından şehrin pozitif gündemini ön plana çıkararak turizmin canlandırılması amacıyla başlatılan “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” ve “Uzaklarda Arama” kampanyaları 2 milyona yakın turisti şehre çekti. 
UNESCO Geliştirici Şehirler Ağı’na gastronomi alanında dahil olarak taçlanan, beş antik kente sahip, müzeler şehri Gaziantep sahip olduğu potansiyeli iyi değerlendirdi. Coğrafi güzellikleri, tarihi, kültürü, düzenlenen uluslararası festivalleriyle dünya çapında adından söz ettirmeyi başardı. Başarıyla yürütülen kampanyalar şehrin görünürlüğünü de arttırdı ve özellikle internet aramalarında Gaziantep’i üst sıralara çekti. 

GAZİANTEP İNTERNETTE EN ÇOK ARANAN ŞEHİR OLDU


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2015 yılında hayata geçirilen ve ülkenin tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini tanıtan Türkiye Kültür Portalı sosyal medya paylaşımlarında yılın ilk üç ayında en çok ziyaret edilen ilk beş ili açıkladı. 
Kültür Portalı ziyaretçi sayısının da geçen yıla oranda yüzde 90’ın üzerinde artarak neredeyse ikiye katlandığı belirtilen açıklamada Gaziantep sitenin illere özel bölümünü ziyaret edenlerin en çok aradığı iller listesinde ikinci sıraya yerleşti. 
Geride bırakılan 2018 yılının ilk çeyreğinde 30 bin 935 ziyaret alan Gazi Şehir, bu yıl 54 bin 353 ziyaretçi sayısına ulaştı. Bursa’nın ardından en çok ziyaret edilen il olan Gaziantep’i Mersin, Ankara ve Isparta izledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here