DİSK,KESK ve Türk-İş şubeleri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı

0
462

DİSK,KESK ve Türk-İş şubeleri yayınladıkları bir bültenle CHP Genel Başkanı Kmela Kılıçdaroğlu’na Ankarada Şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınadı. Yayınlanan bültenle şu ifadeler e yer verildi ;
” CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yönelik saldırıyı Gaziantep DİSK, KESK, TÜRK İŞ Şubeleri olarak lanetliyoruz. Sayın KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırıyı demokrasiye, halkın iradesine yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.
Bu tür saldırılar ülkemizin birlik, beraberliğine yapılmış, ülkemizi kaosa, karanlığa sürüklemesine hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacaktır.
Başta siyasetçiler olmak üzere, toplumun ileri gelenlerinin, aydınların, yazar, çizerler, sendikaların, demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerinin ve her bireyin kullandığı dil, sevgi, saygı, hoşgörü, barışçıl, insani ve eşitlikçi ve birlik dili olmalıdır. Ayrıştırıcı ve kışkırtıcı dilden herkes uzak durmalıdır. Aksi takdirde linç, saldırı, kin, öfke, nefret toplumu ayrıştırmaya hizmet edilecektir.
Bu türden provokasyonların yaşanmaması için, saldırıyı gerçekleştirenlerin, yönlendirenlerin bir an önce yargı önüne çıkarılıp gereken cezayı almaları sağlanmalıdır.
Bir kez daha saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimiz sunuyoruz.
DİSK Gaziantep Bölge Temsilciliği
KESK Gaziantep Şubeler Platformu
Türk İş Şubeleri “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here