Facebook ve WhatsApp’ın başındaki en üst yöneticiler değişti!

0
1166

Son günlerde erişim sorunu ile çalkalanan Facebook’ta yönetim sil baştan yeniden şekillendi. Mark Zuckerberg, geçen hafta duyurduğu gizlilik odaklı yeni sosyal ağ için radikal bir kararla, Facebook ve WhatsApp’ın başındaki isimleri değiştirdi. İşte Facebook ve WhatsApp uygulamasının başına gelen yeni yöneticiler…

Dünyanın en büyük sosyal ağ Facebook’un tepe yöneticileri baştan aşağı değişti. Facebook ve WhatsApp uygulamalarının başındaki isimler şirketten ayrıldı. Yerlerine yeni isimler geldi. Şirketteki bu radikal değişimler, bizzat Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu.

Zuckerberg, geçen hafta açıkladığı ve sosyal ağı gizlilik odaklı bir platform haline dönüştürme planıyla ilgili olarak, şirket çalışanlarına bir mektup gönderdi. Mektupta, Facebook’ta ürün yönetimi ve denetiminden sorumlu başkan yardımcısı olan Chris Cox ile WhatsApp’ın başındaki isim olan Chris Daniels’ın şirketten ayrıldığını duyuruldu.

Chris Cox’un yerine Fidji Simo gelirken, WhatsApp’ın başkan yardımcısı ise Will Cathcart oldu. Şirketten ayrılan Chris Cox, 2005 yılından bu yana; Chris Daniels ise 2011 yılından bu yana Facebook bünyesinde çalışıyordu.

COX VE DANIELS ŞİRKETTEN AYRILDI

Mark Zuckerberg, yapılan bu değişiklikleri, “Geçtiğimiz hafta paylaştığım gizlilik odaklı sosyal platform oluşturmak için şirketimizi örgütlerken bazı önemli güncellemeleri paylaşmak istiyorum. Bu yeni bir bölümün başlangıcını temsil ediyor” diyerek duyurdu.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Yapılan değişikliklerin, mahremiyet ve gizlilik odaklı sosyal ağ inşa etme çalışmalarının önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Mark Zuckerberg, sosyal ağın yeni üst yönetim yapılanmasını ise şu sözlerle duyurdu:

“Will Cathcart, WhatsApp’ın yeni başkanı olacak. Ayrıca Fidji Simo’nun Facebook uygulamasının yeni başkanı olacağı için de heyecanlıyım. Facebook’ta Fidji Simo, Instagram’da Adam Mosseri, Messenger’da Stan Chudnovsky, WhatsApp’ta ise Will Cathcart, lider olacak; doğrudan bana rapor verecekler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here