Bakan Akar açıkladı! Tek tip askerlik geliyor

0
730

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “2-3 ay içinde tek tip askerlik gelecek. Bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkarıp bir zemine kavuşturmamız gerekiyor” dedi.
Askerlikte yeni bir dönem başlıyor. Yaklaşık 3 aydır devam eden çalışma sonucunda tek tip askerliğe geçme kararı alındı. Açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Akar, “2-3 ay içinde tek tip askerlik gelecek. Bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkarıp bir zemine kavuşturmamız gerekiyor” dedi. Yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Akar, bu çalışmanın gelecek günlerde tamamlanacağını bildirdi.
BAKAN’DAN TEK TİP ASKERLİK AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bedelli askerlik dövizli askerlik klasik askerlik ne olacak bunun sonu diyorsunuz, 2-3 aydan beri çalışma yürütülüyor henüz sonuçlanmadı tartışmalı pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2-3 ay içinde bedelilidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor” dedi.

Hulusi Akar, daha önce yaptığı bir konuşmada ise şu açıklamaları yapmıştı:

“Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Öğretmen, hakim, doktor, akademisyen, sporcu gençlerimiz var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here