İslahiye’de darbe protestosu sürüyor

0
206

DEMOKRASİ ve Şehitler mitingi, İstanbul Yenikapı ile beraber tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde coşkuyla gerçekleştirildi.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın askeri darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' İslahiye'de de gerçekleştirildi. Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen demokrasi nöbetine Kaymakam Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı Kemal Vural, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Erdoğan, CHP ilçe Başkanı Mustafa Alıcı, STK temsilcileri ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, Yenikapı'daki miting dev ekranda canlı izleyenler FETÖ aleyhine slogan atarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mitinge katılan liderlere sevgi gösterisinde bulundu.

Kalabalığa demokrasiye sahip çıktıkları için teşekkür eden İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, "15 Temmuz'da darbe karşısında ve sonrasında meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak gösterdiğiniz mücadele için herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Ülkemiz için herkes tek yürek oldu. Bu uğurda başta 15 Temmuz demokrasi şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"

DHA-Bölge – Türkiye-Gaziantep / Islahiye – Kadir ÇELİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here