Gaziantep barosuna yeni idari bina

0
432

Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Gaziantep Barosu’nun 10 yıldır ihtiyacı olan idari binanın arsa sorunun çözüldüğünü söyledi. Şarklı, Çevik Kuvvet hizmet binasının karşısındaki arsaya yapılacak olan yeni hizmet binasının 1,5 yılda tamamlanacağını söyledi.

Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, yeni hizmet binasının son durumuyla ilgili bilgi verdi. Şarklı, arsanın alındığını ve projesini beklediklerini belirtti.

BİNAYI TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ YAPACAK

Baro Başkanı Bektaş Şarklı, “Başkanımız Metin Fevzioğlu ve yönetimi kurulunun büyük çabasıyla yeni hizmet binamızı hayata geçiriyoruz. Şu andaki hizmet binamız yetersiz geliyordu. Yetersiz olmasından dolayı bazen seminerlerde Ticaret Odası’nın salonunu kullanmak zorunda kalıyorduk. İnşallah daha güzel, daha kaliteli bir hizmet binası sağlayacağız. Bunun yanında tiyatro kulübü, müzik gruplarımız var. Onların çalışmalarını, faaliyetlerini sürdürebilecekleri alanlar yaratacağız. Yer olarak adliyeye biraz uzaklık sıkıntı olacak ancak yapacak bir şey yok. Çünkü bizden önceki dönemde bize orası verilmiş. Bizde onun üzerinden devam etmek zorunda kaldık. En azından çarşının yoğun trafiği, otopark ücretlerinin yüksekliği gibi sorunlar yaşamayacağız” dedi.

NİSAN AYINDA KAZMAYI VURACAĞIZ

Şarklı sorunun çözülmesinde emeği geçen Metin Feyzioğlu’na, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Elibol’a, TBB yönetim kurulu üyelerine, Gaziantep Barosu önceki dönem başkan ve yönetim kurulu üyelerine ve ekip olarak çalıştığı mevcut yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti ve ilk kazmayı nisan ayı içerisinde vuracaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here