Ak Parti’de Gaziantep Belediye başkan Adayları netleşti

0
795

AK Parti Gaziantep Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları kimlerin olduğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Büyükşehir dahil Gaziantep 10 belediyeden oluşurken, 3 belediye başkanı değişirken, 2 belediye başkanı MHP’ye ve 5 belediye başkanı da aynı şekilde görevlerine aday olarak, devam ettikleri belirtildi.

NİZİP VE NURDAĞI DEĞİŞTİ

Nizip Belediye başkanlığını 3 dönem yapan Fevzi Akdoğan’ın yerine 3 dönem AK Parti Gaziantep milletvekilliğini yapan Mehmet Sarı, Nurdağı belediye başkanı Mehmet Yıldırır’ın yerine de AK Parti Nurdağı ilçe başkanı Ökkeş Kavak getirildi. Böylece, AK Parti’de 2 ilçe adayı değişmiş oldu.

KİMLER KALDI?

Büyükşehir’de Fatma Şahin, Şahinbey’de Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil’de Rıdvan Fadıloğlu, İslahiye’de Kemal Vural, Araban’da Mehmet Özdemir ve Yavuzeli’nde Kemal Sakaroğlu tekrar adaylıklarını korudukları belirtildi.

MHP İTTİFAKINA GİDEN İKİ İLÇE OĞUZELİ VE KARKAMIŞ

AK Parti-MHP ittifakında MHP’li belediye başkanı Sait Kılıç ile Karkamış MHP adayı Seydi Yılmaz oldular. MHP böylece 2 ilçeyi almayı başardığı bildirildi.

NUH KOCAASLAN İTTİFAK KURBANI

AK Parti Karkamış belediye başkanlığını 3 dönem yapan ve tekrar gösterilmesi kesin olan Nuh Kocaaslan’ın ittifaktan dolayı aday olamadığı ve bu nedenle büyük bir burukluk yaşadığı ileri sürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here