Gaziantepspor kurtarılacak mı?

0
473

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantepspor Kulübü’nün toplam borcunun 230 Milyon TL olduğunu açıkladı.Vali Gül iadeyi ziyaret için Celal Doğan Tesisleri’ne giderek, Kulüp başkanı Hasan Şahin, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi. Futbolcularla ayaküstü sohbet eden Vali Gül, tüm olumsuz şartlara rağmen mücadelelerini sürdüren takımı kutladı.

BAŞKAN ŞAHİN BİLGİ VERDİ

Gaziantepspor Kulüp başkanı Hasan Şahin takımın son durumu hakkında Vali Davut Gül’e bilgiler verdi. Şahin, “Öncelikle bizleri ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Kulübümüz çok zor günlerden geçiyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana transfer kalkması için elimizden geleni yaptık. Ama birçok noktada tıkandık. Takımımızın 20 Ocak 2019 tarihine kadar en az 2 Milyon Euro ödeme yapması gerekiyor. Eğer bu ödemeyi yapamazsak takım direk amatöre düşecek. Amatöre düşsek bile bu borç bizimle gelecek. Eğer sizler ve şehrin önde gelenleri de uygun görürse biz başka formüller üreteceğiz. Bu durumu göz önünde bulundurarak bir amatör kulüp satın aldık. Şuan da iyi gidiyorlar. Biz Gaziantepspor isminin öldürmemek için böyle bir yola başvuracağız. Tabi bu konuda son karar şehrin önde gelenlerinindir” dedi.

GEREKLİ İNCELEMELER YAPILACAK

Vali Davut Gül ise kulübün borçlarının incelenmesi için defterdarlıktan yetkilerin geleceğini söyledi. Gül, “Takımın durumu ortada. Sürekli değişen bir borç rakamları var. Bizdeki rapora göre kulübün borcu 230 Milyon TL. Şimdi takım ikinci ligde ve aldığı eksi puanlarla son sırada. Bizler bu borcu ödesek bile elimizde bir şey yok. Az önce başkanımızın da dediği gibi farklı bir alternatif olursa bunu şehrin önde gelenleriyle paylaşırız ve ona göre hareket ederiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kulüp başkanı Hasan Şahin takımın atkısını ve formasını hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here