CHP’de İyi Parti bekleniyor

0
494

İyi Parti ile CHP arasında Yerelde İttifak kararı alınmasının ardından başlayan süreç, devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Şahinbey Belediye Başkanlığının da İyi Parti’ye bırakılacağına ilişkin iddialar üzerine harekete geçen CHP Gaziantep İl ve İlçe Yönetimi Ankara’ya gitti. Ankara’da yapılan görüşmelerin ardından CHP Gaziantep İl ve İlçe Yönetimlerinde sessizlik sürerken, CHP İl ve İlçe yönetimleri, 31 Mart Yerel Seçimlerinde uygulanacak strateji için İyi Partiyi bekleyecek.

İyi Parti ile CHP arasında kurulan İttifakın yankıları sürüyor. İttifak gereği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İyi Partiye bakılmıştı. İttifaka ilişkin Genel Merkezler düzeyinde çalışmalar sürerken, Şahinbey Belediye Başkanlığının İyi Partiye bırakıldığı yönündeki iddialar üzerine CHP Gaziantep İl ve İlçe Yönetimleri harekete geçti. Geçtiğimiz gün Ankara’ya giden CHP Heyeti, Genel Başkan yardımcılığı düzeyinde görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmelerde CHP Gaziantep İl Yönetimi ve İlçe Yönetimleri tarafından hazırlanan raporlar Genel Merkeze sunuldu.

İYİ PARTİ’NİN SÜRECİ TEK BAŞINA YÜRÜTMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYULUYOR

Görüşmelere ilişkin olarak İl ve İlçe Yönetimlerinin konuşmama kararı aldığını ifade edildi. Edinilen bilgilere göre, CHP Gaziantep İl ve İlçe Yönetimleri seçimlere ilişkin görüşmeler yapılması amacıyla İyi Parti İl Yönetimini bekleyecek. İyi Parti’nin tek başına hareket etmesinden rahatsız olan İl ve İlçe Yönetimlerinin 31 Mart Seçimlerinde yapılacak olan iş birliği çerçevesinde görüş alışverişinde bulunarak, sürecin yürütülmesi isteniyor.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here