Baba Bush son yolculuğuna uğurlandı: 4 Başkan yan yana oturdu

0
279

Geçtiğimiz Cuma günü hayatını kaybeden 41’inci ABD başkanı George Herbert Walker Bush için başkent Washington DC’de devlet töreni düzenlendi. Törene ABD Başkanı Trump’ın yanı sıra eski başkanlar Obama, Bill Clinton ve Jimmy Carter da katıldı.
Amerikan halkı eski başkanları George Herbert Walker Bush’a veda ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü hayatını kaybeden 41’inci ABD başkanı George Herbert Walker Bush için başkent Washington DC’de devlet töreni düzenlendi. Ayrıca 43’üncü ABD Başkanı George Walker Bush’un da babası olan George H. W. Bush’un cenaze törenine ABD Başkanı Donald Trump, 39’uncu ABD Başkanı Jimmy Carter ve 42’inci ABD Başkanı Bill Clinton ile 44’üncü ABD Başkanı Barack Obama da katıldı.
OĞUL BUSH KONUŞURKEN AĞLADI
Washington Ulusal Katedrali’nde düzenlenen anma töreninde ilahiler okunup, baba Bush hakkında konuşmalar yapıldı. Baba Bush’un torunları Lauren Bush Lauren ve Ashley Walker Bush İncil’den bölümler okudu.
Oğul Bush ise ağlayarak yaptığı konuşmasında babasının kendisi için bir örnek olduğunun altını çizerek, “Başarısızlığı hayatın ayrılmaz bir parçası olarak gördü ancak başarısızlıkla azla anılmamamız gerektiğini öğretti. Başarısızlıkların bizi nasıl güçlendirebileceğini gösterdi” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here