Şahinbey kesmiyor, yaşatıyor

0
438

Çoğu belediyenin en büyük sorunu olan ağaç kesme mevzusunda Şahinbey Belediyesi önlemini aldı. Teknolojiden faydalanan Belediye ekipleri ağaçları kesmek yerine başka bir alana taşıyarak doğaya katkı sağlıyor..

Şahinbey Belediyesi ağaç taşıma makinası alarak ağaçların kesilmeden başka bir alana taşınmasını sağlıyor.

Yaptığı dev projelerle Türkiyenin örnek belediyeleri arasında yer alan Şahinbey Belediyesi araç envanterine Ağaç taşıma makinesi alarak ağaçların kesilmesi yerine bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlıyor.

YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ” Belediyemizin envanterinde bulunan araçlar projelerimizin hızlı bir şekilde yapılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Şahinbey Belediyemizin araç envanterine ağaç söküm ve dikim makinası aldık. Ağaçlar kesilmeden yerinden sökülerek uygun görülen alanlara dikimini sağlayan bu araç bazı parkların içerisine yetişkin ağaçları taşımamızda da faydalı olacaktır. Şahinbey Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana yeşil alana ve ağaç dikimine büyük önem verdik.

Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 089 m2 iken 1315 m2ye çıkardık. 1.700.000 m2 alan üzerine Türkiyenin en büyük parkı olan Yeşilvadi Parkını 300.000 m2 alan üzerine Şahinbey Parkını ve 180.000 m2 alan üzerine ise Şelale Parkını yaparak vatandaşlarımızın nefes almasını sağladık. Sadece bunlarla da yetinmeyerek park sayımızı 606ya çıkardık. Ayrıca bu güne kadar vatandaşlarımıza 2 milyon fidan dağıtarak onlarında dikili bir ağacının olmasını sağlayıp yeşil alan miktarının artmasını sağladık ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here