Gaziantep için vahim iddia

0
1042

Türkistan İslam Partisi üyelerinin, İdlib operasyonu sonlandıktan sonra, Türkiye’de; Tarsus, Konya ve Gaziantep gibi “muhafazakar” kentlere yerleştirileceği iddia ediliyor.

Suriye’de cihatçılarla birlikte hareket eden Türkistan İslam Partisi üyelerinin, İdlib operasyonu sonlandıktan sonra, Türkiye’de; Tarsus, Konya ve Gaziantep gibi “muhafazakar” kentlere yerleştirileceği iddia ediliyor.

AsiaTimes haber sitesinde yer alan habere göre; Suriye savaşının başlangıcından bu yana cihatçılarla birlikte hareket eden Türkistan İslam Partisi’ne bağlı Türkik cihatçıların, İdlib’teki olası karşılaşmanın ardından Türkiye’nin Antep, Konya ve Tarsus gibi “muhafazakar” şehirlerine yerleştirileceği ileri sürüldü.

Haberde, özellikle Konya için “Kendi işini önemseyen dindar erkeklerle ilgili bir problemi olmayan sakin bir şehir” tanımlaması yapıldı.

Türkistan İslam Partisi üyeleri, 2011’de ve 2012’nin başlarında bireysel olarak Suriye’de cihatçılarla birlikte savaşa katılsa da 2013’ten itibaren kurumsal olarak bölgeye gelmeye başladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here