Velilerin okul çilesine kartlı çözüm

0
164

Olası terör saldırı ihbarları üzerine çocukları ile birlikte okul önünde bekleyen velilerin çilesi, yapılması planlanan kart ile çözüme kavuşuyor.
Olası terör saldırıları istihbaratı üzerine Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'teki okullarda da güvenlik önlemleri alınmış ve velilerin okula girişi yasaklanmıştı. Öğrenciler okula alınırken velilerin ise içeriye girmeleri mümkün olmuyordu. Velilerin okul çilesi, Gaziantep'te Kantinciler Odası Başkanı Şıho Kelleci'nin önerdiği kart projesi ile çözüme kavuşuyor. Velilerin okula girememesi ve durumdan kantincilerin de etkilenmesi üzerine Başkan Kelleci, hazırladığı veli kartı projesini Milli Eğitim Müdürlüğü'ne iletti. İlgili bürokratların da onaylaması üzerine okul müdürleri, ziyaretçi kartı ile birlikte okul önünde beklemek zorunda kalan velileri geçici süreliğine de olsa bu çileden kurtardı.
Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin ise önümüzdeki dönemlerde öğrenci kartı gibi veli kartları da hazırlatarak, sorunun tamamen çözülmesi bekleniyor. Başkan Kelleci, "Daha önce büyük yoğunluk ve izdiham oluyordu. Hepimiz babayız. Benzer sıkıntıları yaşıyorduk. Ayrıca durumdan kantinciler de mağdur oluyordu. Bu sorunu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne taşıdık. Bakanlık ve Valiliğe de sorunun ve çözüm önerimizin iletileceğini söylediler. Bizim talebimizin ardından okullarda, velilerin giriş çıkışı ile ilgili sorunun çözümü için ziyaretçi kartı uygulamasına geçildi. İleri dönemlerde de öğrenci ve öğretmen kartı gibi veli kartı da uygulamasının da hayata geçirileceğini düşünüyoruz. Gösterilen duyarlılık nedeniyle tüm kantinciler ve veliler adına teşekkür ediyoruz" dedi.
Öğrenciler ve öğretmenler de soğuk havalar nedeniyle bekleme çilesinden kurtulduklarını belirterek, Başkan Kelleci ve tüm bürokratlara teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here