Şehidin adı yaşayacak

0
173

Haziran ayı oturumu için toplanan meclis, Gaziantepli Şehit Mehmet Karadal’ın ismini Eyüp Sultan Mahallesi’nde yer alan bir parka verdi. 

Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında toplanan meclis 12 maddeyi oy birliği ile karara bağladı. Gündemde yer alan ve Şehit Onbaşı Mehmet Karadal’ın isminin Eyüp Sultan Mahallesi’nde bir parka verilmesini içeren madde oy birliği ile meclisten geçti. 

ARTIK YASAK!

Gündemin 11. maddesinde yer alan ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 246. maddesinde yer alan “Yirmi binden fazla nüfusu olan şehirlerde umumi caddelerde veya belediyelerce tayin edilecek mıntıkalar içinde hayvan ahırı bulundurulması mamnudur.” hükmü gereğince 2. Etap İbrahimli Bölgesi’nde hayvancılık faaliyetlerinin yasaklanması hakkında’ kararı oy birliği ile onandı ve söz konusu alanda hayvancılık faaliyetleri yasaklandı.

SUCU’DAN PARK TEPKİSİ

CHP’li Mehmet Sucu, gündem dışı söz alarak, madde bağımlısı kişilerin parkları mesken ettiğini belirtti. Sucu, emniyetin parklarda güvenlik önlemlerini arttırması gerektiğini kaydederek yetkililere seslendi. Öte yandan Güvenevler Mahallesi’nde yer alan Osmanlı Parkı içinde eksiklikler olduğunu da dile getirdi. Başkan Fadıloğlu ise, parkların güvenliği konusunun belediyeyi aşacağını belirtti. Fadıloğlu, Osmanlı Parkı içinde tuvalet olmamasının yine madde bağımlılarıyla ilintili olduğunu aktararak; “Parkların içindeki tuvaletlerde madde bağımlıları tarafından mesken edilebiliyor. Biz park içine tuvalet yapmayıp, parkların yakınındaki camilerin tuvaletlerinin ihtiyaç durumunda kullanılması gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 

YILDIRIM SORDU, FADILOĞLU YANITLADI

CHP’li Hurşit Yıldırım ise, bazı köylerde üst yapı hizmetlerinin olmadığını savunarak; “Bazı köyler var, gerekirse gidelim inceleyelim oralarda üst yapı hizmeti yok. Varsa ben istifamı vereyim” diyerek mahalle olan köylerde yaşanan sorunlara dikkat çekti. Yıldırım daha sonra köy hizmetlerinin satılan arazisinin parasının belediyenin hesabına yatıp yatmadığını sordu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin dağıttığı süt sağma makinaları için çiftçiden para alındığını dile getiren Yıldırım’a Başkan  Fadıloğlu yanıt verdi. Fadıloğlu, köyler için gerekli incelemenin yapılacağını belirterek; “Köy hizmetlerinin yeriyle ilgili gelen para belediyenin hesabına yattı. Konuya ilişkin gelişmeleri Gaziantep  Valiliği takip ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte çiftçilere destekte bulundu. Bu proje için çiftçinin zaten katkı koyması gerekiyordu çünkü belediyemizin yetki alanı genişledi tüm köylerden sorumlu” dedi.

 

Kaynak Gaziantep Güneş 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here